Pożyczki prywatne od 1 000zł do 150 000 zł

Rata pożyczki:

Pożyczki prywatne bez baz online

Pożyczki prywatne stają się obecnie atrakcyjną ofertą uzyskania szybkiej gotówki na polskim rynku finansowym. Oprócz kredytów bankowych, pożyczek pozabankowych są na trzeciej pozycji w zakresie korzystania z usług sektora pożyczkowego.

Prywatne pożyczki często niesłusznie uważane są jako lichwiarskie i bardzo wysoko oprocentowane. Jest to opinia błędna i nie ma nic wspólnego z ideą takich pożyczek. Udzielane są przez osoby prywatne, a nie firmy. Wysokość odsetek proponowana przez Inwestorów prywatnych zazwyczaj jest niższa niż firm pożyczkowych, które nastawione są w swojej działalności na wysoki zysk.

Pożyczka prywatna udzielana jest przez osoby prywatne, które posiadają wolne środki na różne inwestycje. Pożyczkodawca, zwany też Inwestorem udziela pożyczek innym osobom prywatnym spodziewając się zysku wyższego niż oferowana przez banki lokata bankowa, której oprocentowaniew chwili obecnej wynosi około 3%. Każda kwota zainwestowana w pożyczki z oprocentowaniem np. 6% stanowi dla Pożyczkodawcy 100% więcej zysku niż propozycja lokaty bankowej. Nic więc dziwnego, że rynek pożyczek prywatnych staje się coraz bardziej dynamiczny i zdobywa coraz większą ilość zwolenników.

Rodzaje pożyczek prywatnych

  • Pożyczki prywatne społecznościowe udzielane są przez grupę osób składających się na jedną pożyczkę. Wszystkie osoby inwestujące w daną pożyczkę otrzymują zysk proporcjonalny do wniesionego wkładu finansowego. Ryzyko inwestowania w pożyczki prywatne społecznościowe jest niewielkie, bowiem wyłożony kapitał rozłożony jest na wiele inwestycji. Poza tym Pożyczkobiorca jest najczęściej zarejestrowanym Użytkownikiem serwisu udzielającego pożyczek prywatnych i posiada w nim historię spłaty poprzednich pożyczek. Inwestor może zapoznać się z nią i ocenić stopień ryzyka w stosunku do danej osoby Również zaciąganie pożyczek prywatnych należy do bardziej bezpiecznych form pożyczania gotówki, gdyż uzyskujemy ją na warunkach jakie sami określamy.
  • Pożyczki od osób prywatnych zaciągane bezpośrednio od jednego prywatnego Pożyczkodawcy poprzez przeznaczone do tego celu, specjalizujące się w takich pożyczkach serwisy. Przyjmują one oferty od osób poszukujących pożyczek i prezentują je na stronach przeznaczonych dla Inwestorów. Pożyczkodawcy przeglądają prezentowane oferty i udzielają pożyczek osobom, które przedstawiły atrakcyjne warunki spłaty pożyczki.
  • Ostatnią formą są pożyczki prywatne pod zastaw. Są one bardzo bezpieczne dla Inwestorów, ponieważ udzielona pożyczka jest zabezpieczona ruchomością, lub nieruchomością.

Prywatne pożyczki bez baz

Pożyczki prywatne bez baz są dobrą propozycją dla osób zadłużonych, które mają problem z otrzymaniem pożyczki czy kredytu w banku albo w innych instytucjach finansowych, ze względu na ich historię kredytową lub zadłużenie. Pożyczka prywatna bez sprawdzania baz BIK i KRD jest czasem jedyną możliwością uzyskania wsparcia dla tych osób. Ze względu na swoją prostotę i łatwość dostępu przez internet nazwane są pożyczkami bez baz online, lub pożyczkami prywatnymi dla zadłużonych. Aby je uzyskać wystarczy spełnić minimum formalności. Często wymagane jest jedynie, aby być osobą pełnoletnią, posiadającą aktualny dowód osobisty i posiadać obywatelstwo Polski.

Jak otrzymać pożyczkę prywatną

Można ją uzyskać poprzez specjalizujące się w tego typu pożyczkach serwisy internetowe. Stworzone specjalnie dla kojarzenia podmiotów oferujących pożyczki prywatne online z osobami, które takich pożyczek poszukują platformy są już również i na polskim rynku. Przez taką stronę można dodać swoją ofertę z kwotą jaką chcemy pożyczyć, terminem spłaty, oraz propozycją raty miesięcznej. Nasza oferta trafia na stronę dla Pożyczkodawców, z której wybierają oni odpowiadające im oferty. Zazwyczaj takie transakcje odbywają się bardzo szybko, a zawarcie umowy o pożyczkę może nastąpić już nawet w parę minut od zgłoszenia. Bywają również i sytuacje, że oferta nie zostaje podjęta przez Inwestorów w ogóle.

Najnowszą i niezwykle atrakcyjną formą uzyskania wsparcia finansowegoj jest licytacja pożyczki. Taką pożyczkę można uzyskać przez internet i specjalne serwisy oferujące takie usługi. Licytacja wygląda w ten sposób, że Inwestorzy przedstawiają swoje oferty w postaci kwoty pożyczki, okresu spłaty oraz oczekiwanej raty miesięcznej. Oferty Inwestorów prezentowane są w serwisie i mogą do każdej licytacji przystąpić zainteresowane osoby podając swoją wysokość raty. Zwycięzcą licytacji jest osoba, która zaoferowała najwyższą wysokość raty w czasie trwania odpowiedniej licytacji.

Pożyczka prywatna - wady i zalety

Pożyczki prywatne stanowią atrakcyjną formę pożyczek pozabankowych i posiadają wiele zalet. Główną z nich jest to, że są one bezpieczne i korzystne dla obu stron umowy. Bardzo ważnym elementem prywatnnych pożyczek jest fakt, że zawierane są one na zasadach partnerskich, czyli na ustalonych i wynegocjowanych przez obie strony.

Zaletą pożyczek prywatnych jest równieżich niskie oprocentowanie, długi okres spłaty oraz łatwy dostęp przez internet. Dodając swoją ofertę do specjalnego serwisu zlecamy mu dalszą obsługę naszego ogłoszenia i znalezienie Pożyczkodawcy. Nie musimy już sami szukać i składać wniosków. Wystarczy dodać ofertę i oczekiwać kontaktu z osobą, która udzieli nam pożyczki, a co najważniejsze, na zasadach jakie sami proponujemy.

Do wad pożyczek prywatnych można zaliczyć dłuższe oczekiwanie niż np. na chwilówkę online, odpłatne korzystanie z serwisów, a w przypadku pożyczki pod zastaw nieruchomości, konieczność zawarcia i opłacenia umowy notarialnej. Opłata notarialna zawsze może być uiszczana z otrzymanej pożyczki, jednak wysokie koszty takiej umowy zawsze pomniejszają otrzymaną kwotę w gotówce. Decydując się na pożyczkę tego typu należy zawsze o tym pamiętać.

 

Szukasz pożyczki prywatnej ?