Pożyczki prywatne od 1 000zł do 150 000zł

Rata pożyczki:

Pożyczki prywatne

Pożyczki prywatne stają się obecnie trzecią ofertą uzyskania szybkiej gotówki na polskim rynku finansowym. Oprócz kredytów bankowych, pożyczki pozabankowej są na trzeciej pozycji w zakresie korzystania z takich usług. Pożyczki prywatne bardzo często nie słusznie uważane są jako lichwiarskie i bardzo wysoko oprocentowane. jest to opinia błędna i nie ma nic wspólnego z ideą takich pożyczek. Pożyczki prywatne udzielane są przez osoby prywatne, a nie firmy. Wysokość odsetek proponowana przez Inwestorów prywatnych zazwyczaj jest niższa niż firm pożyczkowych, które nastawione są ze swojej działalności na wysoki zysk.

Pożyczki prywatne udzielane są przez osoby prywatne, które posiadają wolne środki na różne inwestycje. Pożyczkodawca, zwany też Inwestorem udziela pożyczki innym osobom prywatnym spodziewając się zysku wyższego niż oferowana przez banki lokata bankowa, która w chwili obecnej oprocentowana jest na około 3%. Każda więc zainwestowana kwota w pożyczki z oprocentowaniem np. 6% stanowi dla Pożyczkodawcy 100% więcej zysku niż propozycja lokaty bankowej. Nic więc dziwnego, że rynek pożyczki prywatnej staje się coraz bardziej dynamiczny i zdobywa coraz większą ilość zwolenników.

Pożyczki prywatne i ich rodzaje

Pożyczki prywatne możemy podzielić na trzy główne rodzaje, są to pożyczki społecznościowe, pożyczki prywatne i pożyczki pod zastaw. Wszystkie rodzaje mają jedną cechę wspólną. Wszystkie z nich udzielane są nie przez firmy, tylko przez osoby prywatne. Pożyczki prywatne społecznościowe są to pożyczki udzielane przez grupę osób udzielających jedną pożyczkę wspólnie. Wszystkie osoby inwestujące w daną pożyczkę otrzymują zysk proporcjonalny do wniesionego wkładu finansowego na daną pożyczkę. Ryzyko inwestowania w pożyczki prywatne społecznościowe jest niewielkie, bowiem wyłożony kapitał rozłożony jest na wiele inwestycji. Poza tym Pożyczkobiorca jest najczęściej zarejestrowanym Użytkownikiem serwisu udzielającego pożyczki prywatne społecznościowe i posiada w nim historię spłaty poprzednich pożyczek. Inwestor może zapoznać się z nią i ocenić stopień ryzyka w stosunku do udzielanej pożyczki.

Również zaciąganie pożyczki prywatnej społecznościowej należy do bardzo bezpiecznej formy pożyczania gotówki, gdyż uzyskujemy ją na warunkach jakie sami określamy. Drugą odmianą pożyczki prywatnej jest zaciąganie jej bezpośrednio od prywatnego, jednego Pożyczkodawcy poprzez przeznaczone do tego celu,specjalizujące się w takich pożyczkach serwisy. Takie serwisy przyjmują oferty od osób poszukujących pożyczki i prezentują je na stronach przeznaczonych dla Inwestorów. Inwestorzy przeglądają prezentowane oferty i udzielają pożyczki osobom, które przedstawiły atrakcyjne warunki spłaty pożyczki. Ostatnią formą są pożyczki prywatne pod zastaw. Są to pożyczki bardzo bezpieczne dla Inwestorów, ponieważ udzielona pożyczka jest zabezpieczona ruchomością, bądź nieruchomością.

 

Jak otrzymać pożyczki prywatne

Pożyczki prywatne można otrzymać poprzez specjalizujące się w tego typu pożyczkach serwisach internetowych. Stworzone specjalnie dla kojarzenia stron, które udzielają pożyczki z osobami, które takich pożyczek udzielają platformy są już również i na polskim rynku. Przez taką stronę można dodać swoją ofertę ze szczegółowym opisem jaką kwotę chcemy pożyczyć, na jaki okres czasu oraz jaką proponujemy płacić ratę miesięczną. Nasza oferta trafia na stronę dla Pożyczkodawców, z której wybierają oni odpowiadające im oferty. Zazwyczaj takie transakcje odbywają się bardzo szybko, a zawarcie umowy pożyczki może nastąpić już nawet w parę minut od zgłoszenia. Bywają również i sytuacje, że oferta nie zostaje podjęta przez Inwestorów w ogóle. Tylko oni decydują czy i komu udzielić pożyczki.

Najnowszą i niezwykle atrakcyjną formą uzyskania pożyczki prywatnej jest licytacja pożyczki. Taką pożyczkę można uzyskać poprzez specjalne serwisy w internecie, które oferują takie usługi. Licytacja pożyczki wygląda w ten sposób, że Inwestorzy przedstawiają swoje oferty w postaci kwoty pożyczki, okresu spłaty oraz oczekiwanej raty miesięcznej. Oferty Inwestorów prezentowane są w serwisie i mogą do każdej licytacji przystąpić zainteresowane osoby podając swoją wysokość raty. Zwycięzcą licytacji jest osoba, która zaoferowała najwyższą wysokość raty w czasie trwania odpowiedniej licytacji.

 

Pożyczki prywatne wady i zalety

Pożyczki prywatne stanowią nie docenianą formę udzielania pożyczki pozabankowej i posiadają wiele zalet. Główną z nich jest to, że są one bardzo bezpieczne i korzystne dla obu stron umowy. Bardzo ważnym elementem pożyczki prywatnej jest fakt, że zawierane są one na zasadach partnerskich, czyli na ustalonych i wynegocjowanych przez obie strony. Zaletą pożyczki prywatnej jest również jej niskie oprocentowanie, długi okres spłaty oraz łatwość dostępu przez internet. Dodając swoją ofertę do specjalnego serwisu zlecamy serwisowi dalszą obsługę naszego zlecenia i znalezienie Pożyczkodawcy. Nie musimy już sami szukać i składać wniosków. Wystarczy dodać ofertę i oczekiwać kontaktu z osobą, która pożyczy nam gotówkę, a co najważniejsze, na zasadach jakie sami proponujemy.

Do wad pożyczki prywatnej można zaliczyć dłuższe oczekiwanie niż np. na chwilówkę online, odpłatne korzystanie z serwisów, a w przypadku pożyczki pod zastaw nieruchomości, konieczność zawarcia i opłacenia umowy notarialnej. Opłata notarialna zawsze może być uiszczana z otrzymanej pożyczki, jednak wysokie koszty takiej umowy zawsze umniejszają kwotę otrzymanej pożyczki w gotówce. Decydując się na zaciągnięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości należy zawsze o tym pamiętać.

 

Szukasz pożyczki prywatne ?