Pożyczki na dowód od 1000zł do 150 000zł

Rata pożyczki:

Pożyczki na dowód

Pożyczki pozabankowe posiadają wiele odmian i modyfikacji. Jedną z nich, która staje się coraz bardziej popularna jest właśnie pożyczka na dowód. Tak forma pożyczki ogranicza wszystkie formalności związane z udzieleniem i otrzymaniem pożyczki praktycznie do minimum wymagań jakie istnieją przy udzielaniu pożyczek. Jedyne co należy posiadać to aktualny dowód osobisty i chęć otrzymania pożyczki.

Początkiem pożyczki na dowód były kredyty bankowe udzielane przez banki swoim stałym Klientom. Każdy Klient po spłacie zaciągniętego kredytu mógł otrzymać kolejny tylko na podstawie dowodu osobistego i oświadczenia, że jego sytuacja finansowa nie uległa zmianie po złożeniu poprzedniego wniosku. Taka forma udzielania kredytów cieszyła się ogromnym powodzeniem i wielką popularnością. Większość Klientów odczuwała zadowolenie z zaufania do swojej osoby i z formy obsługi.

Klient w przypadku pożyczki na dowód faktycznie był traktowany wyjątkowo. Mógł liczyć nie tylko na natychmiastową wypłatę potrzebnej gotówki, ale również na uniknięcie długotrwałej procedury weryfikacyjnej i gromadzenia stosu dokumentów. Pożyczka na dowód była pożyczką natychmiastową i bez zbędnych formalności na zasadzie chcesz = masz.

Udzielanie pożyczki na dowód

Również i dzisiaj firmy, które udzielają pożyczki pozabankowe udzielają pożyczki na dowód. Model wypracowany przez banki stał się aktualny i w czasach dzisiejszych lecz w nieco innej formie. Pożyczki na dowód może otrzymać dzisiaj praktycznie każda osoba i uwaga, która wcześniej nie brała żadnej pożyczki w wybranej firmie. Takie podejście do Klienta jest wynikiem bardzo dużej konkurencji panującej pomiędzy firmami udzielającymi pożyczki pozabankowe na dowód.

Wiadomo, że jeśli jest konkurencja najbardziej korzysta na tym Klient. Ofert pożyczek na dowód jest coraz więcej, mało tego, niektóre z nich są bezpłatne. Pożyczki bezpłatne są udzielane, co prawda na krótki okres czasu, ale należy zauważyć, że nie płaci się za taką pożyczkę zupełnie nic. Oddaję się taką kwotę na jaką opiewała kwota pożyczki. Warto skorzystać z takiej formy pożyczki, bowiem nic nie tracimy, a możemy bardzo szybko i łatwo w taki sposób załatać budżet domowy. Należy jednak pamiętać, że każda firma udzielająca pożyczki na dowód udzieli nam pożyczki tylko raz. Kolejna będzie już oprocentowana. Dlatego warto wiedzieć, jakie firmy udzielają pożyczki na dowód za darmo i w przypadku konieczności skorzystania z takiej pożyczki, skorzystać z oferty innej firmy.

Zalety i wady pożyczki na dowód

Niewątpliwą zaletą pożyczki na dowód jest jej łatwość otrzymania. Jest ona dostępna praktycznie dla każdego bez względu na dochody, historię kredytową, czy też cel otrzymania. Jest to rodzaj pożyczki pozabankowej dostępnej od razu na pilne potrzeby. Zaletą też jest fakt, że aplikować o taką pożyczkę można prawie zawsze bez wychodzenia z domu. Są to pożyczki pozabankowe najczęściej udzielane przez internet i telefon. Ważne jest również, że nie pobierane są za taką pożyczkę, żadne opłaty wstępne.

Wadą pożyczki na dowód jest weryfikacja naszej osoby w bazach dłużników. Niestety jeśli któryś z naszych ewentualnych wierzycieli wpisał nas do Krajowego Rejestru Długów - niestety, nasze szanse na taką pożyczkę spadają niemal do zera.