Pożyczki długoterminowe od 1000zł do 150 000zł

Rata pożyczki:

Pożyczki długoterminowe

Pożyczki długoterminowe wchodzą w skład szeroko pojętej grupy pożyczek, określanych jako pożyczki pozabankowe, oferowane przez firmy i osoby prywatne. Nie należy mylić pożyczki długoterminowej z długoterminowym kredytem bankowym, który udzielany jest przez bank. Słowo kredyt zarezerwowane jest dla banków, natomiast słowo pożyczka jest używane przez wszystkie firmy i osoby udzielające pożyczek.

Pożyczki pozabankowe długoterminowe są to pożyczki, których wielkość może wynosić nawet do 150 000 zł. O ile firmy pożyczkowe udzielają takich pożyczek maksymalnie do 3 lat, to Inwestorzy prywatni udzielają długoterminowych pożyczek nawet na okres do 10 lat.

Pożyczki długoterminowe wiążą sie ze sporym ryzykiem pożyczającej strony, dlatego konieczna jest weryfikacja Klienta pod względem dochodów, zamieszkania i zatrudnienia. Przy udzielaniu takiej pożyczki zawsze wymagany jest stały udokumentowany dochód, stałe miejsce zamieszkania oraz posiadanie własnego konta bankowego.

Pożyczka długoterminowa zawsze wypłacana jest na konto Pożyczkobiorcy, aby nie było nigdy wątpliwości, że została wypłacona. Warto tu zaznaczyć, że podawane konto do wypłaty pożyczki musi być kontem Pożyczkobiorcy. W wyjątkowych przypadkach, np. jeśli konto bankowe jest zajęte tytułem egzekucji komorniczej, pożyczka wypłacona może być na konto osoby trzeciej. W takim przypadku koniecznie wymagane jest oświadczenie właściciela rachunku bankowego o użyczeniu konta dla przelania pożyczki.

Gdzie znaleźć pożyczki długoterminowe

Pożyczki pozabankowe długoterminowe udzielane są przez firmy i osoby prywatne. Do takich firm zaliczyć można: Provident, Aasa, Proficredit i inne, które bardzo łatwo znaleźć w internecie. Udzielają one pożyczek na długi okres spłaty, choć ich oferta różni się oczywiście między sobą pod względem wymaganych dokumentów, formy spłaty zaciągniętej pożyczki czy też wysokością rat i odsetek. Wszystkie firmy udzielające pożyczek pozabankowych długoterminowych zgłoszone są do KNF, a ich działalność jest kontrolowana przez tą instytucję. Ocena ryzyka pożyczania w takich firmach zawsze powinna należeć do Pożyczkobiorcy.

Oprócz firm udzielających pożyczek długoterminowych istnieje coraz bardziej popularna forma pożyczania, jaką są pożyczki od inwestorów prywatnych. Można je podzielić na 3 główne grupy:

  • pożyczki społecznościowe - polegają na składaniu się wielu Inwestorów prywatnych na jedną pożyczkę, w której są udziałowcami w stosunku procentowych proporcjonalnym do wyłożonych pieniędzy. Są one bardzo bezpieczną formą pozyczania, gdyż wyłożony kapitał rozkładany jest na wiele pożyczek.
  • pożyczki prywatne - udzielane w całości przez jednego Inwestora. Taka forma pożyczki realizowana jest przez specjalne najczęściej płatne serwisy internetowe, gdzie znaleźć można bardzo wiele różnych ofert od Pożyczkodawców. Udzielanie pożyczki odbywa się na drodze licytacji, a uzyskuje ją osoba, która licytację wygrała. Wszystkie licytacje przedstawiają wysokość pożyczki, okres spłaty i oczekiwaną przez Inwestora kwotę raty. Jeśli uważamy, że jesteśmy wstanie spełnić oczekiwania Inwestora, możemy dołączyć do licytacji i przedstawić swoją ofertę
  • pożyczki pod zastaw. Ta forma polega na udzieleniu przez prywatnego Inwestora kredytu pod zastaw konkretnej ruchomości lub nieruchomości

Dla kogo są długoterminowe pożyczki ?

Pożyczki pozabankowe długoterminowe przeznaczone są dla osób, potrzebujących większej gotgotówki i zostały odrzucone przez bank. Udzielane są bez względu na cel na jaki zostaną przeznaczone. Są to najczęściej pożyczki dla osób zadłużonych, które chcą spłacić wszystkie ciążące na nich kredyty bankowe. Takie pożyczki dają możliwość spłaty wszystkich kredytów bankowych i zamianie ich na spłatę jednej raty u Pożyczkodawcy prywatnego.

Taką samą możliwość mają również osoby posiadające zajęcia komornicze na swoich dochodach z tytułu nie spłaconych kredytów lub innych zobowiązań. Istnieje bowiem i w takim przypadku możliwość otrzymanie pożyczki na spłatę komornika i zamianie uciążliwego zajęcia na stałą ratę . Warto zaznaczyć, że zawsze pożyczka prywatna jest niżej oprocentowana niż karne odsetki, które codziennie naliczane są do zaległych zobowiązań. Zawsze lepiej jest zaciągnąć pożyczkę na z góry ustalonych warunkach, niż spłacać komornika, który dolicza nie tylko swoje koszty ale i codziennie karne odsetki od nie spłaconych zobowiązań.

Zalety i wady pożyczek długoterminowych

Niewątpliwie zalet jest użo. Zaciągnięcie takiej pożyczki daje nam możliwość uregulowania wszystkich zaległości i spłacania jednej raty, którą często wcześniej ustalamy z Pożyczkodawcą. Ponadto dosyć istotną rzeczą jest fakt, że zaciągnięta pożyczka rozłożona jest na długi okres czasu, co powoduje, że rata miesięczna jest stosunkowo niewielka.

Do wad pożyczki długoterminowej należy fakt, że na decyzję, a czasami na samą pożyczkę, czeka się znacznie dłużej niż np. na chwilówki online. Nie bez znaczenia jest również, że za staranie się o pożyczki prywatne, czy też społecznościowe należy uiścić opłatę za dodanie swojej oferty do specjalnie stworzonych do tego serwisów. Opłaty z pozoru mogą wydawać się wysokie, jednakże biorąc pod uwagę profesjonalną obsługę przez takie serwisy oraz ich długoterminowe i wszechstronne działanie, cena za ich usługi ostatecznie jest zdecydowanie do przyjęcia.