Pożyczki długoterminowe od 1000zł do 150 000zł

Rata pożyczki:

Pożyczki długoterminowe

Pożyczki długoterminowe wchodzą w skład szeroko pojętej grupy pożyczek, określanych jako pożyczki pozabankowe. Pożyczki długoterminowe udzielane są przez firmy i osoby prywatne. Nie należy mylić pożyczki długoterminowej z długoterminowym kredytem bankowym, który udzielany jest przez bank. Słowo kredyt zarezerwowane jest dla banków, natomiast słowo pożyczka jest używane przez wszystkie firmy i osoby udzielające pożyczek. Mylić mogą trochę reklamy produktów bankowych, które czasami używają w celach reklamowych słowa pożyczka np. popularna ostatnia tania pożyczka hipoteczna.

Pożyczki pozabankowe długoterminowe są to pożyczki, których wielkość może sięgnąć nawet do 150 000 zł, a okres spłaty nawet do 10 lat. O ile firmy pożyczkowe udzielają takich pożyczek maksymalnie do 3 lat, to Inwestorzy prywatni udzielają długoterminowuch pożyczek nawet na wspomniany okres do 10 lat. Pożyczki z długoterminowym okresem spłaty wiążą sie ze sporym ryzykiem pożyczającej strony, dlatego konieczna jest weryfikacja Klienta pod względem dochodów, zamieszkania i zatrudnienia. Przy udzielaniu takiej pożyczki zawsze wymagany jest stały udokumentowany dochód, stałe miejsce zamieszkania oraz posiadanie własnego konta bankowego. Pożyczki pozabankowe długoterminowe zawsze wypłacane są na konta Pożyczkobiorcy, aby nie było nigdy wątpliwości, że pożyczka została wypłacona. Warto tu zaznaczyć, że podawane konto do wypłaty pożyczki musi być kontem Pożyczkobiorcy. W wyjątkowych przypadkach, np. jeśli konto bankowe jest zajęte tytułem egzekucji komorniczej, pożyczka wypłacona może być na konto osoby trzeciej. W takim przypadku koniecznie wymagane jest oświadczenie właściciela rachunku bankowego o użyczeniu konta do wypłaty pożyczki.

Gdzie znaleźć pożyczki długoterminowe

Pożyczki pozabankowe długoterminowe udzielane są przez firmy i osoby prywatne. Do firm udzielających pożyczki pozabankowe długoterminowe zaliczyć można: Provident, Aasa, Proficredit i inne, które bardzo łatwo znaleźć w internecie. Wszystkie wymienione firmy udzielają pożyczki na długi okres spłaty, choć ich oferta różni się oczywiście między sobą pod względem wymaganych dokumentów, formy spłaty zaciągniętej pożyczki czy też wysokością rat i odsetek. Wszystkie firmy udzielające pożyczki pozabankowych długoterminowych zgłoszone są do KNF, a ich działalność jest kontrolowana przez tą instytucję. Ocena ryzyka zaciągania pożyczki w takich firmach zawsze powinna należeć do Pożyczkobiorcy.

Oprócz firm udzielających pożyczki pozabankowe długoterminowe istnieje coraz bardziej popularna forma udzielania pożyczki jaką są pożyczki prywatne. Pożyczki prywatne można podzielić na 3 główne grupy. Są to pożyczki społecznościowe, pożyczki prywatne oraz pożyczki pod zastaw. Pożyczki społecznościowe polegają na składaniu się wielu Inwestorów prywatnych na jedną pożyczkę, w której jest udziałowcem w stosunku procentowych proporcjonalnym do wyłożonych pieniędzy na pożyczkę. Pożyczki społecznościowe są bardzo bezpieczną formę udzielania pożyczki, gdyż wyłożony kapitał rozkładany jest na wiele pożyczek. Kolejną formą są pożyczki prywatne udzielane w całości przez jednego Inwestora. Taka forma pożyczki realizowana jest przez specjalne najczęściej płatne serwisy internetowe, gdzie znaleźć można bardzo wiele różnych ofert od Pożyczkodawców. Udzielanie pożyczki odbywa się na drodze licytacji, a pożyczkę otrzymuje osoba, która licytację wygrała. Wszystkie licytacje przedstawiają wysokość pożyczki, okres spłaty i oczekiwaną przez Inwestora kwotę raty. Jeśli uważamy, że jesteśmy wstanie spełnić oczekiwania Inwestora, możemy dołączyć do licytacji i przedstawić swoją ofertę. Trzecią formą są natychmiastowe pożyczki pod zastaw. Ta forma polega na udzieleniu przez prywatnego Inwestora pożyczki pod zastaw konkretnej ruchomości lub nieruchomości.

 

Dla kogo są pożyczki długoterminowe

Pożyczki pozabankowe długoterminowe przeznaczone są dla osób, które potrzebują większą gotówkę i zostały odrzucone przez bank. Pożyczki udzielane są bez względu na cel na jaki zostaną przeznaczone. Są to najczęściej pożyczki dla zadłużonych, którzy pożyczką pozabankową chcą spłacić wszystkie ciążące na danej osobie kredyty bankowe, które bardzo często są opóźnione lub nawet wypowiedziane. Takie pożyczki dają możliwość spłaty wszystkich kredytów bankowych i zamianie ich na spłatę jednej raty u Pożyczkodawcy prywatnego.
Taką samą możliwość mają również osoby posiadające zajęcia komornicze na swoich dochodach z tytułu nie spłaconych kredytów lub innych zobowiązań. Istnieje bowiem i w takim przypadku otrzymanie pożyczki na spłatę komornika i zamianie uciążliwego zajęcia na stałą ratę pożyczki. Warto tu zaznaczyć, że zawsze pożyczki prywatne są niżej oprocentowane niż karne odsetki, które codziennie naliczane są do zaległych zobowiązań. Zawsze lepiej jest zaciągnąć pożyczkę na z góry ustalonych warunkach, niż spłacać komornika, który dolicza nie tylko swoje koszty ale i codziennie karne odsetki od nie spłaconych zobowiązań.

 

Zalety i wady pożyczki długoterminowej

Jeśli chodzi o zalety pożyczki pozabankowej długoterminowej niewątpliwie jest ich dużo. Zaciągnięcie takiej pożyczki daje nam możliwość uregulowania wszystkich zaległości i spłacać jedną ratę, którą często wcześniej ustalamy z Pożyczkodawcą. Ponadto dosyć istotną rzeczą jest fakt, że zaciągnięta pożyczka rozłożona jest na długi okres czasu, co powoduje, że rata pożyczki jest stosunkowo niewielka.

Do wad pożyczki pozabankowej długoterminowej należy fakt, że na decyzję, a czasami na pożyczkę, czeka się znacznie dłużej niż np. na chwilówki online. Nie bez znaczenia jest również, że za staranie się o pożyczki prywatne, czy też społecznościowe należy uiścić opłatę za dodanie swojej oferty do specjalnie stworzonych do tego serwisów. Opłaty z pozoru mogą wydawać się wysokie, jednakże biorąc pod uwagę profesjonalną obsługę przez takie serwisy oraz ich długoterminowe i wszechstronne działanie, cena za ich usługi ostatecznie jest zdecydowanie do przyjęcia.